Email: info@enkamd.org | Tel: +90 (212) 705 65 00

Enka Leadership Talks 2014 Konuşmacılar

Enka Okulları Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Ercan Kumcu

1955 İstanbul doğumlu Ercan Kumcu, lisans eğitimini, 1977 yılında Boğaziçi Üniversitesi, İktisat Bölümü’nde tamamladı. 1983 yılında Boston College İktisat Bölümü’nden doktora derecesini aldı. Kumcu, ABD’de Boston College, Eastern Michigan University ve State University of New York - Binghamton’da öğretim görevlisi olarak makro ekonomi, para teorisi, uluslararası ekonomi ve finans dersleri vermiştir. T.C. Merkez Bankası’nda önce misafir araştırmacı, kısa bir süre Genel Sekreter ve son olarak 1988-1993 yılları arasında Başkan Yardımcısı olarak görev yapmıştır.

1995-2008 yılları arasında Tekfenbank’ta (Eurobank Tekfen) Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve daha sonra Başkanı olarak görev yapan Kumcu, halen Tekfen Holding Yönetim Kurulu üyesidir.

Kadir Has Üniversitesi’nde ekonomi politikası üzerine ders vermekte olan Ercan Kumcu’nun bugüne kadar çok sayıda makalesi yayımlanmıştır. Kumcu, "İstikrar Arayışları", "Krizleri Nasıl Çıkardık?" (Mahfi Egilmez ile birlikte), "Ekonomi Politikası: Teori ve Türkiye Uygulaması" (Mahfi Egilmez ile birlikte), Kadın Matematikçiler ve "Krizler, Para ve İktisatçılar" adli kitapların sahibidir.

Eczacıbaşı Topluluğu CEO’su Dr. Erdal Karamecan

1950 yılında İstanbul’da doğan Dr. Karamercan, 1968 yılında İstanbul Erkek Lisesi’nden, 1973 yılında da Boğaziçi Üniversitesi Kimya Mühendisliği Bölümü’nden mezun oldu.

1977 yılında ABD’de University of Virginia’da Kimya Mühendisliği Yüksek Lisans (MSc.) ve Doktora (PhD.) öğrenimlerini tamamlayarak, Eczacıbaşı Holding’te çalışma hayatına başladı. Holding Planlama Bölümü’nde başlayan iş yaşamını, İntema Proje Müdürlüğü, Artema Tesis Müdürlüğü, Eczacıbaşı Holding Dış Ticaret Müdürlüğü, Ekom Eczacıbaşı Dış Ticaret Genel Müdürlüğü, İpek Kağıt Genel Müdürlüğü, İlaç ve Tüketim Ürünleri Grupları Koordinatörlüğü görevleriyle sürdürdü. Dr. Erdal Karamercan 2003 yılından bu yana Eczacıbaşı Topluluğu’nda CEO görevini sürdürmektedir.

Dr. Karamercan’ın, TÜSİAD, Türkiye Kağıt İşverenleri Sendikası, Türkiye Ekonomik ve Sosyal Etüdler Vakfı, İktisadi Araştırmalar Vakfı Üyelikleri, İstanbul Erkek Liseliler Eğitim Vakfı ve Reklamverenler Derneği Kurucu Üyeliği’nin yanı sıra çeşitli dernek ve spor kulüplerinde de üyelikleri vardır.

Dr. Karamercan, evli ve üç çocuk babasıdır.

Burak Ünaldı

1978 yılında Malatya’da doğan Burak Ünaldı, ilk ve orta öğrenimini Ankara’da tamamladıktan sonra Marmara Üniversitesi İktisat Bölümü’nü bitirmiştir.

1998 yılından bu yana Finans piyasalarında çalışan Ünaldı, çeşitli aracı kurum ve bankalarda sermaye piyasaları yatırım uzmanlığı, vadeli işlemler yöneticiliği ve portföy yöneticiliği gibi pozisyonların ardından ITKIB Başkan Danışmanlığı görevinde bulunmuştur.

Birçok sivil toplum kuruluşunda aktif olarak görev alan Burak Ünaldı, MÜNÖD Danışma Kurulu, MIAD Başkanlık Koordinasyon Kurulu ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Genç Girişimciler Kurulu üyeliklerini sürdürmektedir. Çeşitli dergilerde ekonomi yazıları yazan Ünaldı'nın yazıları halen GQ Türkiye dergisinde yayınlanmaktadır. Ünaldı Türkiye TAMPF Federasyonu Genel Sekreterliği görevini yürütmektedir.

Ünaldı, Washington merkezli Atlantic Council tarafından “Geleceğin Genç Liderleri” arasına seçilmiş ve Minneapolis, New York ve Washington DC 'yi kapsayan Young Turkey/Young Amerika 2012 programında ülkemizi temsil eden delegasyonda yer almıştır.

Yüzün üzerinde konferansta konuşmacı olarak yer almıştır.

Yazar-çizer, konuşur ve hikayeler anlatır..

Kişisel Marka, Kurumsal Stil ve İmaj Danışmanı Rüzgar Mira Okan

Rüzgar Mira OKAN Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) Kimya Mühendisliği Bölümü’nden mezun oldu. Eğitimi sırasında Amerika Purdue Ünivesitesi ve İtalya Palermo Üniversitesinde bulundu. Kurumsal iş hayatına nanoteknoloji mühendislik alanında başlayıp, satış, pazarlama, satınalma ve uluslararası müşteri yönetimi, büyük müşteriler yönetimi alanlarında çalıştı.

Marka ve Algı Yönetimi, Kişisel Marka ve İmaj Yönetimi, İş Etiketi, İletişim, İmaj Danışmanlığı alanında uzmanlaştı. Öğrenimini Amerika Georgia State, Robinson College ve İngiltere’de University of The Arts London, London College of Fashion’da ve London Image Institute’de devam ettirip, başarı ile tamamladı.

Kurumsal hayattaki tecrübeleri sonrasında ODEA, Okan Danışmanlık Eğitim Akademisi ve Rüzgar Mira OKAN Kreatif ve Danışmanlık şirketini kurdu. Konuşmacı, danışman ve eğitmen olarak; İlk İzlenim, Marka ve Algı Yönetimi, Kurumsal Stil, Kurumsal Temsil, Marka ve 5 Duyu, İş Yaşamında Kişisel Marka ve İmaj Yönetimi, İletişim Sanatı, Renklerin Algısal ve Psikolojik Etkisi, İş Etiketi, Uluslararası İş Etiketi, İş Yaşamında Serbest Giyim, Giyinme Kültürü konularında çalışmaktadır. Türkiye’deki ulusal ve uluslararası birçok büyük firmada seminer ve eğitimler vermekte, iş dünyasında birçok markaya ve kişiye danışmanlık yapmaktadır. Bir çok üniversite ve okulda, öğretmenler ve öğrenciler için konferans, proje ve programlar hazırlamaktadır.

Rüzgar Mira OKAN, İstanbul Moda Akademisinde(İMA) de akdamisyen kimliği ile kumaş, renkler, stil konularında ders vermektedir. Türkiye Ekonomi Bakanlığı akreditasyonuna da sahip olup, Merkezi Washington’da bulunan Association of Image Consultant International (A.I.C.I.) derneğinin üyesidir. 2013 Aralık ayında yılında yayınlanan ve üçüncü baskısını yapmaya hazırlanan “Kendi Stilini Yarat” kitabının yazarıdır. 2014 yılında yayınlanacak yeni kitabı üzerine çalışmaları devam etmektedir.