Email: info@enkamd.org | Tel: +90 (212) 705 65 00

Duyurular
21
Mart'16

14 Mart'ta yapılan olağan genel kurulda yeni Yönetim Kurulu seçimi yapılmıştır. Göreve gelen yeni arkadaşlarımıza başarılar diliyoruz.
12
Ekim'14

İstanbul Özel Enka Lisesi Mezunlar Derneği ayrıcalığıyla, ALANININ EN DEĞERLİ SERTİFİKA PROGRAMI ENKA LEADERSHIP TALKS 2014 BAŞLIYOR!

25 Ekim
Enka Oditoryum
1 Gün
4 Oturum
Liderler
200 Katılımcı
Farklı Üniversiteler
Farklı Bölümler

Alanının en değerli sertifika programı için hemen başvurun.
Detaylı bilgi ve kayıt için lütfen tıklayın.
16
Mayıs'14

SOMA BAĞIŞLARIMIZI BEKLİYOR
Değerli Mezunlarımız,

Hepinizin bildiği gibi, Soma'da ülke tarihinin en büyük maden kazası yaşandı . Şu ana kadar açıklanan resmi sayılara göre 301 işçi yaşamını kaybetti ve bu sayının daha da artma endişesi duyuluyor.Bu felaket, tüm ülkeyi derinden sarstı, ancak asıl büyük acıyı ölenlerin aileri ve yakınları yaşıyor.

Olayın yaşanmasının hemen ardından okulumuz, öğrencileriyle, hem bilgi paylaşabilmek hem de bu büyük acıyı yüreklerinde hisseden öğrenci ve çalışanlarımızın duygu ve düşüncelerini paylaşabilecekleri ortamlarda bir araya geldi. Birçok öğrencimiz, Soma'da yaşanan bu felaketin ardından oradaki ailelere ama özellikle de babalarını kaybeden çocuklara nasıl yardım edeceklerini sordular. Kurtarma çalışmalarının tamamlanmasının ardından, yaraları sarmak ve bu çocuklara maddi, manevi tüm desteği sağlamak için çeşitli projeler planlayacağız.

İlk olarak sivil toplum kuruluşlarından Toplum Gönüllüleri Vakfı (TOG) ile irtibata geçtildi. Soma'daki maden kazasında babasını kaybeden çocuklar için bir burs fonu oluşturma hazırlıklarında olduklarını öğrenildi. Biz de Enka Okulları Ailesi olarak toplayacağımız yardımları bu burs fonuna aktararak, oradaki çocuklarımıza bir an önce desteğimizi ulaştırmaya karar verdildi.

Bu amaçla aşağıda detaylarını bulabileceğiniz banka hesabı açılmıştır. Ayrıca okulun giriş kapılarına konacak kutularla yardım toplamayı amaçlamaktayız. Bu hesaba yatıracağınız ve kutulara konan tüm miktar toplanarak, TOG'un oluşturacağı burs fonuna aktarılacaktır. Toplanan miktar ve TOG'dan alınan makbuz sizlerle paylaşılacaktır.

Bütün derneğimiz ve okulumuz adına, bu kampanyaya destek verdiğiniz için şimdiden teşekkür ederiz.

Saygılarımızla,
İstanbul Özel Enka Lisesi Mezunlar Derneği

Ad Soyad / Ünvan: ENKA SPOR EĞİTİM VE SOSYAL YARDIM VAKFI İŞLETMESİ
Hesap Bilgileri
Banka Adı: GARANTİ BANKASI
Hesap Adı: SOMA
Hesap – IBAN: 462-6298858 YENİKÖY TR32 0006 2000 4620 0006 2988 58
Hesap Türü: Vadesiz Hesap
Döviz Kodu: TL
23
Aralık'13

Aralık 2013 MEZUNLAR BULUŞMASI gerçekleşti.
Her sene Aralık ayında düzenlenen mezunlar buluşması Enka Okulları Çok Amaçlı Salon'da gerçekleşti.
Etkinlik detayları için tıklayın.
05
Aralık'13

YENİ YÖNETİM KURULU SEÇİLDİ!
Aralık ayında yapılan olağanüstü genel kurulda Yeni Yönetim Kurulu seçimi yapılmış ve yeni yönetim Ocak 2014 itibariyle göreve başlayacaktır. Kendilerine başarılar diliyoruz.

Mezunlarımızdan Haberler
22
Şubat'16

Değerli Mezunlarımız,
2009 mezunlarımızdan Ömer Arıman’ın annesi Elvan Arıman’ı kaybetmenin üzüntüsünü yaşıyoruz. Başta Ömer ve ailesi olmak üzere tüm sevenlerine baş sağlığı diliyoruz.
07
Ağustos'15

Değerli Mezunlarımız,
2013 mezunlarımızdan Ayşe Kozlu’nun 7 Ağustos günü vefat ettiğini derin bir üzüntüyle öğrenmiş bulunuyoruz. Başta ailesi olmak üzere tüm Enka Ailesine baş sağlığı diliyoruz.
Cenazesi, 08.08.2014 Cumartesi günü, ikindi namazını müteakkip Zincirlikuyu Camii'nden kalkacaktır.
29
Ocak'15

TEBRİKLER: Mimoza Cendey
2010 mezunlarımızdan, dernek üyemiz Mimoza Cendey, “O Ses Türkiye” yarışmasında final kadrosuna girerek büyük bir başarı elde etmiştir. Dün gece son performansını sergileyip yarışmaya veda eden arkadaşımızı gönülden tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.
İZLEMEK İÇİN TIKLAYIN.
16
Haziran'14

TEBRİKLER: Ece Çiftçi
2011 mezunlarımızdan Ece Çifti, Harvard Üniversitesi “Kar Amacı Gütmeyen Kuruluşların Finansal Yönetimi" (Financial Managment of Non Profit Organizations) Programına kabul almıştır. 2015 Haziran- Eylül ayları arasında Harvard'da hem Türkiye'yi hem Enka mezununu temsil edecek olan arkadaşımızı tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.
23
Mayıs'14

TEBRİKLER: Alper Alimoğlu
2008 mezunlarımızdan Alper Alimoğlu’nun master yaptığı Binghamton Üniversitesi’nin 2014 mezuniyet töreninde yapmış olduğu “Protect Our Dreams” konulu konuşmanın linkini aşağıda bulabilirsiniz. Konuşması için kendisini tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.
İZLEMEK İÇİN TIKLAYIN.

Okulumuzdan Haberler
30
Ocak'15

BAŞSAĞLIĞI
Lise Müdürümüz Erkan Gültekin’in annesi Birsen Gültekin, 29 Ocak 2014 Perşembe günü vefat etmiştir. İstanbul Özel Enka Lisesi Mezunlar Derneği adına merhumeye Allah’tan rahmet, başta lise müdürümüz Erkan Hoca olmak üzere tüm yakınlarına başsağlığı ve sabır dileriz
21
Mayıs'14

ERTELEME: FUNDAY
Özel Enka Lisesi öğrencimiz Alp Ali Şen’e ve Soma’daki maden faciasında yaşadığımız kayıplara saygımızdan ötürü okulumuz, bu Pazar günü düzenlenecek Funday organizasyonunu erteleme kararı almıştır. Okul Aile Birliği, okul topluluğumuzu bir araya getiren bu organizasyonu önümüzdeki okul yılının başında, 21 Eylül Pazar günü gerçekleştirecektir.
20
Mayıs'14

BAŞIMIZ SAĞOLSUN
Özel Enka Lisesi 11. sınıf öğrencisi sevgili Alp Ali Şen, 19 Mayıs günü Şile'de elim bir kaza geçirerek vefat etmiştir. Bu, bugüne kadar okulda başımıza gelen en büyük acı, tarif edilemeyecek bir kayıptır. Başta ailesi olmak üzere tüm Enka Ailesine baş sağlığı diliyoruz.
Cenazesi, 20.05.2014 Salı günü, Öğlen namazını müteakkip Teşvikiye Camiinde kılınacaktır.
Okulumuzdan, saat 12:00’de Cenaze töreni için servis kalkacaktır.